Inteligentní literární pop (1. část)

Vydávání knih je krásné, ale obtížné řemeslo. V kavárenských hádkách uslyšíte většinou dvě varianty toho, jak takové podnikání provozovat: pokud chcete vydělávat, musíte stáhnout morálku mezi stehna, vydávat bulvární literaturu a poté s hlavou svěšenou chodit kanály, protože se stydíte lidem podívat do očí. Toužíte-li po nesmrtelnosti a chcete vydávat hodnotné knihy, budete si moci vykračovat pražskými parky s úsměvem na tváři, avšak vaše kroky zřejmě povedou buď do banky pro další půjčku, nebo do výprodeje předvčerejšího pečiva. V poslední době ale vycházejí knihy, které dokazují, že lze tohle schéma nabourat. Podívali jsme se blíže na tři knihy vydané v posledních měsících – Volání Kukačky Roberta Galbraitha, Food Junkie Monse Kallentofta a Onanii aneb mrzký hřích samohany Nely D. Astonové a Jakuba Šofara –, abychom zjistili, jak lze hrdě balancovat na šedivých tónech černobílé škály nakladatelského průmyslu.

Nakladatelství si zřejmě začala uvědomovat, že dělit produkci na vysokou a nízkou je zbytečné zjednodušení. Lidé si chtějí kupovat knihy, které je zajímají. Zní to jednoduše, ale nakladatelé si to dlouho neuvědomovali a neustále chrlili pouze takovou produkci, o níž se domnívali, že by lidi měla zajímat. Zájem lidí však nevzbuzují pouze celebrity, kuchařky, kozy a fet. Ve společnosti neustále vznikají nové oblasti, které jsou v dané době trendy. Zároveň se objevují literární kauzy, které udělají z průměrné knihy bestseller a pomáhají vyrovnat nakladatelství účty.

Food Junkie – Užereme se k smrti a Rettigová je retro

Tradičním posměváčkem nakladatelské produkce jsou kuchařky. Příprava je velmi jednoduchá a intelektuálně nenákladná: vyfotí se libovolný šulda od sporáku s bílou nevzhlednou čepicí na hlavě, okopíruje se pár patlanin ze zahraničních kuchařek, nazve se to „Pravá Itálie“ nebo „Lahodná Francie“, a to by bylo, aby se nenašlo pár zoufalých manželek nebo ucapraných otců, kteří dostanou v knihkupectví hlad a vypláznou šest stovek za obrázkové nic.

Fenomén gastronomie ale není jen takto omezený. Pro stále více lidí je dlabání životní styl. Tráví hodiny a hodiny vybíráním surovin či restaurací, cestují po světě ne kvůli tomu, aby si vyfotili Čínskou zeď, ale proto, že kousek od Čínské zdi je malé bistro, kde připravují zcela unikátní druh hmyzu dle tajného receptu děděného po generace. Jako první se tento fenomén rozhodlo zhodnotit švédské nakladatelství Forum a obvyklý recept na kuchařku malinko pozměnilo.

Mons Kallentoft je mimořádně úspěšný autor detektivek. Prachy mu doslova lezou z ponožek a on si je užívá naplno. Miluje jídlo, a proto veškeré peníze investuje do jídla a cestování za jídlem. Kniha Food Junkie – Posedlý jídlem je kombinací cestovatelských zážitků, pojednání o výjimečných restauracích, popisem neuvěřitelných pokrmů a děsivou účtenkou, na které si přečtete, kolik taky může stát večeře o pěti chodech s pár lahvemi vína. Na pulty českých knihkupectví uvedlo tuto knihu nakladatelství Host, a to ne deset let poté, co kniha zafungovala v zahraničí, ale hned rok po vydání, kdy je fenomén foodie aktuální i v Čechách a knížka, v níž se hodně žere a utrácí, si velmi pravděpodobně najde mnoho kupců.

Food Junkie ale není jen povrchním popisem přežírání. Jejím cílem není vzbudit závist a donutit lidi vyrazit do San Sebastianu na paellu. Jedná se o velmi osobní zpověď, v níž autor nehraje postmoderní šarádu na to, že vlastně neexistuje, ale odhaluje svou nahou řiť a jizvy, které na ní zanechala zhýralost, ztráta soudnosti a laissez-fairový styl života. Příjemným čtením je Food Junkie nejen díky svěžímu jazyku, v němž se mísí zběhlý autor populární literatury a charismatický poloalkoholik se zálibou v okouzlování okolí břitkým humorem a unikátní slovní zásobou, ale také originální strukturou. V úvodu je čtenář svědkem kolapsu autora, který se objeví na nemocničním lůžku po otravě alkoholem a selhání organismu. Nemocnice a bezmocnost vypravěče a autora v jedné osobě jsou poté tím, co propojuje jednotlivé kapitoly a vytváří z nich soubor ohlédnutí za životem jednoho gastrozávisláka.

konec první části

Marek Dobrý

V druhé části se dočtete o Volání Kukačky J. Rowlingové aka Roberta Galbraitha, ve třetím pak o Onanii aneb mrzkém hříchu samohany od Nely D. Astonové a Jakuba Šofara. Pokud se nemůžete dočkat, kupte si Lógr v našem e-shopu.

Koupit