10 romantických filmů, u kterých se intelektuál nemusí stydět

Ryze subjektivní žebříček romantických filmů, které možná neznáte. Záměrně jsme srdcervoucí filmové trháky minulého tisíciletí nechali u ledu a soustředili se na novější produkci.  Kašlete dnes na 50 odstínů a radši si pusťte film z naší nabídky:

1. Dobrý ročník  (2006) Ultimátní romance s Russellem Crowem, která na to ale ze začátku vůbec nevypadá… Ukázkový „feel-good“ film – doporučujeme!

2. Hezké vstávání  (2010) „Pracovní“ romantika jak vyšitá – vztah mentora a žačky. Příjemná oddechovka, co vždycky zvedne náladu.

3. Love Song  (2013) I když mi rozum a zkušenost velí písničkové filmy a priori nenávidět, tento příjemně civilní snímek od tvůrců Once si vaši milost zaslouží.

4. P.S. Miluji Tě  (2007) Hillary Swank jde po stopách, které jí připravil vynikající Gerard Butler. Takového chlapa by chtěla každá. P.S. Kapesníčky mějte raději po ruce.

5. Perfect Sense  (2011) Taaaaakhle nedoceněná „před-apokalyptická“ romantika. Žádný Armageddon ani Den nezávislosti ale nečekejte, tenhle film si musí užít každý!

6. Pýcha a předsudek  (2005) Dnes už skoro klasika, co k tomu víc říct. Skvělá knižní předloha, u které se nebude nudit ani chlap.

7. Správci osudu  (2011) Sci-fíčko, ve které to ústřední dvojici okolí nepřeje. Říkáte si – ohraná zápletka? Atraktivní vizuální nápady vám ji ale vynahradí. Matt Damon s Emily Blunt jsou navíc netradiční, ale o to sympatičtější pár.

8. Návrat do Cold Mountain  (2003) Odloučená dvojice, která nenajde v lásce naplnění – trochu limonádové, ale fungující. Nejstarší film našeho výběru, ale své místo si zde bez problému našel.

9. Lov lososů v Jemenu  (2011) Trochu zapadlá romantika, ale ty jemenské scenérie… Připočtěte ještě nejlepšího herce všech dob Ewana McGregora a vtipnou Kristin Scott Thomas a výběrem určitě neprohloupíte.

10. Před soumrakem  (2004) Prostřední díl z kultovní trilogie Richarda Linklatera. Osobně mi připadá nejvíc dialogově vybroušený i o životě odpovídající, i další dva filmy – Před úsvitem a Před půlnocí – však patří k tomu nej, co může tento žánr nabídnout.

 

Vojta Marek