10 způsobů, jak sbalit holku, i když máte rádi literaturu

Oukej, být mladý a číst je o něco míň sexy než hrát hokej a čekat na první draft do NHL. Být starší a číst už je lepší, protože holky se přesunují od svalů mírně k mozku a vášnivé sapiosexuálky mohou mít pocit, že jste chytrý. Být dědek a číst je povinnost, ale zas už si s tím tak neužijete. Pokud nejste Hugh Hefner a nevlastníte Playboy. Celkově vám záliba v knížkách moc nevydělá, protože všechen čas zabíjíte přejížděním očima zleva doprava. Ale nebojte, nejste ztraceni. Pár pozitiv četba literatury ve vztahu k něžnému pohlaví má. A vy je musíte umět využít naplno.

1. Tvořte. Buď pište povídky, nebo básně. Mluvte o tom, že jednou napíšete velký román. A že vám v tom brání establishment. A taky vám chybí múza, kterou zrovna hledáte…

2. Kritizujte. Rimbaud není zas tak přelomový, jak se říká. Hodně se ztotožňujte s Šaldou a jeho mračivým pohledem na všechno. Holky milujou rejpaly.

3. Nechte si narůst plnovous. Je to v módě a kluci, co čtou, by ho měli mít. Vypadá to charizmaticky.

4. Umějte poradit. Vždycky v paměti držte alespoň čtyři tipy na skvělou knížku. Jsou holky, které milují takové ty typy, které umí pohladit, pochválit a poradit. Nejsou to ty nejhezčí holky na diskotéce, ale holky to jsou.

5. Jste intoš, podivín. Tak se podle toho oblíkněte. Na Náplavce si s vámi dá vždycky nějaká žabička fritzkolu.

6. Choďte do antikvariátu. Protože tam nařachaný hokejisti, fotbalisti a podnikatelé holky balit nechodí. A vy se tam vyznáte.

7. Citáty. Hlavně si pamatujte citáty. Jsou moudrý a světe div se, jsou sexy. Čím blbější, tím lepší. Jediný důvod, proč si přečíst Coelha.

8. Zeptejte se, co čte. A když neřekne Coelha, nesnášejte Coelha. Protože všichni nesnáší Coelha. Pokud nenosí trička s jeho moudrostmi.

9. Založte si blog nebo časopis o literatuře. My to udělali. Dva jsou ženatí, zbytek má holku. Na podivný intoše slušný sukces.

10. Pište do Lógru. Protože jediná věc, která je víc sexy než hokejka ve svalnatý paži, je zrak zaražený do krásnýho časopisu.

Marek Dobrý