Chystá se skvělá literární gastropárty. Ochutnejte

Českou i světovou literaturou probublávají jídla, hostiny a recepty od nepaměti. A nemáme na mysli ani Láďu Hrušku, ani Jamieho Olivera. Sliny se vám kolikrát začnou sbíhat i u beletrie. Už 19. března si to navíc užijete na boží akci.

„Pojďte dál a vypijte si trochu čaje!“ vypravil ze sebe konečně, když se zhluboka nadechl. „Kapka piva by mi byla milejší, jestli vám to nevadí, vzácný pane,“ opáčil Balin s bílým plnovousem. „Ale koláč bych si dal – nejraději makový, jestli máte.“ „Spoustu,“ vyhrkl Bilbo k svému vlastnímu překvapení a vzápětí si uvědomil, že spěchá do sklepa, aby načepoval žejdlík piva, a do spižírny pro dva krásné kulaté makové koláče, které si to odpoledne upekl, aby měl co na zub po večeři.  (J. R. R. Tolkien – Hobit)

Ať už obsluhujete anglického krále, nebo jen loupete cibuli či vaříte hovězí kostky (třeba na guláš z turula), tak víte, že i pokrmy, co jsou místo na talíři zatím pouze na papíře, mohou být pěkná pochoutka. Někdo z vás by si možná nejraději pořídil továrnu na čokoládu, jiný zas propadne food junkie. Nicméně, často se nejlíp najíte u knížek, které na to na první pohled nevypadají. Jestli pak víte, co jedí hrdinové knížek Haruki Murakamiho nebo jakými recepty se může pochlubit Himmlerova kuchařka?

Pokud si myslíte, že se v literární gastronomii vyznáte, můžete zkusit tenhle kvíz a nebo rovnou uvařit něco podle své oblíbené knížky. Aby vaše kulinářské umění nepřišlo nazmar, přijďte 19. března 2015 na pražskou gastroparty s tématem Recepty z knížek a filmů. Vstupenkou na akci je právě literární nebo filmová bašta. Tak přijďte s prázdnými žaludky, ať můžete ochutnávat.

Lógr tam bude a k tomu spousta dobrého jídla a zábavy.

(red)