Literatura jako životní styl. Znáte #LiterarySwag?

Číst knihy nemusí být jen zábava, pro mnohé z nás se jedná doslova o nit, která prochází každým momentem našeho života. Čtyřiadvacetiletý spisovatel Yahdon Israel se rozhodl vytvořit něco jako subkulturu čtenářů vytvořením #LiterarySwag na sociálních médiích? O co se jedná?

„Knihy, návštěvy knihkupectví, rozhovory se spisovateli, každodenní outfit literárního nadšence – cokoliv, co má nějakou spojitost s literaturou je #LiterarySwag,“ říká k tomuto hashtagu Yahdon Israel. Na jeho instagramu si můžete prohlédnout konkrétní ukázky. Připojte se také, je to krásná ukázka toho, že literatura v době sociálních sítí není v žádném případě mrtvá.

Motivací pro Israela bylo zklamání z toho, že jako malý zažíval situace, kdy se „cool“ dítě poznalo podle toho, že nečte, zatímco o dětech, které četly, se automaticky říkalo, že „cool“ nejsou. Chtěl s tím něco udělat, a proto se rozhodl založit hnutí, které způsobí kulturní revoluci.

A vlastně proč ne. Nám by se taky líbilo, kdybychom najednou byli cool. Po těch letech, co se nám kamarádi smějou, že píšeme kulturní časopis.

Takže #LiterarySwag, vole.

Zdroj: Buzzfeed.com

Marek Dobrý