Nahý a s knihou: nová definice slova sexy

Londýn je prý napřed ve všem. V módě, gastronomii, hudbě, v životním stylu, koneckonců i v počtu monarchů nás strčí do kapsy. Ale jak díky roku 2012 poposkočil dopředu, to snad ani není hezký. Ten rok se totiž zrodil koncept Naked Boys Reading a od té doby si každý přeje, aby se konal i u něj doma. A tím „doma“ samozřejmě myslím v jeho městě, vy kulišáci.

 

Jen si to představte. Jste v klubu, popíjíte svou oblíbenou whiskey a pomalu se necháváte unášet podmanivým hlasem účinkujícího, který čte ze své oblíbené knihy. Třeba z Hakla. Nebo něco od Skácela. Zkrátka z něčeho, co jde do morku kosti. Co se vryje pod kůži, co jde pod povrch. Tak proč stavět tomuto směřování další překážky do cesty. Šup s oblečením dolů. Ať mezi vámi nic nestojí.

zbigniew22

Nahota je sice silným lákadlem, jak říkají zakladatelé, Justin Hunt a Alexander Karotsch, a přiláká značnou část diváků, ale jako jediný důvod pro celé vystoupení vám rozhodně nevydrží. Hodíte očko tam, kam nemáte, párkrát to zopakujete, pak si představíte, jaký to je mít propíchlou bradavku jako ten fešák, co čte Murakamiho, ale po chvíli budete potřebovat víc. A v ten moment opět a znovu zopakuje své vítězství duch nad tělem.

zbigniew94

Po Londýnu se pravidelných vystoupení Naked Boys Reading dočkal i Brighton a Berlín (aby ten mohl být pozadu!). A tak si říkáme, co kdyby byla Praha další? No nebylo by to hezké zpestření Lógrnight? Kvalitních tipů na čtení není nikdy dost a věřím, že třeba takový Ondřej Hanus či Jonáš Zbořil jich jistě mají habaděj, nechtějí se podělit? Co, pánové? I vy ostatní můžete svou přihlášku poslat na e-mail: dasa@logrmagazin.cz. Výška, váha, věk či míra ochlupení nerozhoduje, zato volba knihy ano. Do předmětu napište „přes Viewegha nejede vlak“.

 

Dáša Beníšková

 

http://nakedboysreading.com

https://vimeo.com/111127748

zbigniew133 zbigniew155 MG_9765