Neznámá známá: Tygří královna béčkových filmů Cynthia Rothrocková

Tak se přiznejte, kdo si ji pamatujete? A teď se přiznejte vy, kteří jste při sledování jejích filmů snili o tom, jak vám pořádně nakope zadek. Dámy a pánové – královna béčkových akčních filmů přelomu osmdesátých a devadesátých let Cynthia Rothrocková.

cynthia Rothrocková

Cynthia vám klidně šlápne do obličeje


Rozdávala high-kicky na počkání bez ohledu na to, jak úzké na sobě zrovna měla džíny. Padouchům vždy hrozilo, že jim podpatek jejích lodiček nadělá pěknou neplechu v obličeji. Kromě 360° otoček ovládala bravurně i revolver.

 

Z filmů Cynthie Rothrockové dosáhla největší slávy tetralogie Tygří spáry (Tiger claws), kterou vřele doporučuji na dlouhé zimní večery. Scenáristé předvedli poměrně solidní zvrat. První díl byl standardním béčkovým filmem postaveným na bojových uměních, který se odehrával v reálně působícím světě. Druhý díl byl ale zničehonic sci-fi. Ústředním záporákem celé série je Bolo Yeung, všemi obávaný nabušený Číňan, který umí házet prsními svaly. K dokonalosti je pak dotažený čtvrtý díl, který má na ČSFD neskutečných 25 %.

bolo yeung

Bolo Yeung s prsama většími než měla Cynthia

Dnes již téměř šedesátiletá Američanka se vyskytla za svůj život ve více než 60 filmech (pauzu si udělala mezi lety 2004 až 2011) a neusíná na vavřínech. Jenom v letošním roce by se měla objevit v sedmi filmech. V jaké kvalitě je téměř jasné.

Je držitelkou neskutečných 7 černých pásků z různých východoasijských bojových sportů včetně taekwondo a karate. Dříve než se „prosadila“ v Hollywoodu, proslavila se ve filmech hongkongské produkce. V současnosti vede školu bojových umění v Kalifornii.

cyn

Naklepu vám půlky!

Kromě zmíněných Tygřích spárů stojí za zmínku ještě Karate Tiger 2 (ty tygři jsou jí nějaký souzený). Velmi pěkným dílkem by mohla být i Dračí lady.

 

A na závěr malá ukázka jejího umění. Ostrá holka, co?

 

Daniel Blažek