Lordi britského humoru: Hale and Pace

V Čechách máme Kaisera a Lábuse, v Británii vládnou Hale and Pace. Zvláštní týpci v bizarních převlecích a rolích. Tentokrát se nebudeme smát béčkovosti. Seriál Hale and Pace si totiž držel vysokou kvalitu po deset let. Je to moje srdcovka, vyrostl jsem na ní. A proto tentokrát namísto slov volím ukázky.

 

I přes vysoké hodnocení na ČSFD, kde u Hale and Pace najdete hodnocení 85 %, není tato skečshow úplně pro každého. Ostatně stejně jako britský humor obecně. Proto chlapci do našeho seriálu rozhodně patří. Ale jak jednou Halovi a Paceovi přijdete na chuť, budete litovat, že jste nezažili dobu před Červeným trpaslíkem, kdy tito štramáci běželi v pátek od desíti večer na ČT2.

 

Co jsou tedy Gareth Hale a Norman Pace zač? Jeden (skoro) vždycky s knírem, druhý vždy bez. Mistři převleků a suchého britského humoru. Svoje komediální série krátkých skečů natáčeli v letech 1988 až 1998 a vytvořili celou řadu nezapomenutelných charakterů.

 

Od věčně zhulených hipísáků Jeda a Dava:

Poloretardovaných záškodníků Curlyho a Nigea, kteří se vzájemně tyranizují:

Chlapáckých golfistů Steva a Franka:

 

Až po hiphopery:

 

A tak by se dalo pokračovat.

 

Slavná parodie na Pulp fiction. Já jakožto člověk, který nesnáší cibuli, speciálně cením:

Neméně výborná, tak trochu jiná hospodská rvačka:

A na závěr moji milovaní sázkaři:

 

Je těžké vybrat, protože skvělých scének mají nespočet.

 

Doporučuji jako ideální kratochvíli na dlouhé zimní večery. Jejich videí i s českým dabingem (a v tomto případě kvalitním) je plný YouTube.

 

Dan Blažek