Chcete vidět zombíky? Přijďte na Vitalitu smrti

V Experimentálním prostoru NoD v Praze proběhne 6. a 7. dubna konference s názvem Vitalita smrti: odraz tradice smrti v současném myšlení. 

bez-nazvu-x

Konference je otevřena pro veřejnost, vítán je každý. Nemusíte se bát, že byste se unudili teorií. Přednášející vám ve svých příspěvcích představí zombie filmy, normalizační sci-fi, ukážeme si fotografie mrtvých lidí, povíme si, jak se lidé vyrovnávali se strachem z pohřbení zaživa a čas zbude i na marnost v umění a revenanty (ty opravdové, bez medvědů a oscarového boje).

 

Můžete se těšit i na filmové projekce. Řežba „Kung fury“ má nakročeno k nesmrtelnosti, je tudíž potřeba si ho pustit na velkém plátně a veškeré efekty zhodnotit. Bojíte se v lese? Budete se bát ještě víc, až Vás seznámíme s hlavním hrdinou filmu „Lesapán“. Po projekci Vám veškeré děsivé detaily z natáčení popíší tvůrci snímku a odborníci na folklór vysvětlí, proč si dávat pozor na Hejkala.

 

Nakonec obou dnů si organizátoři připravili dvě divadelní představení – a pak už opravdu půjdeme na pivo. Ve středu se bude hrát „Frankenstein“, kterého z daleka přiveze jihočeské Malé divadlo, ve čtvrtek „Já jsem Krabat“ pražských Geisslers Hofcomoedianten, kteří sídlí ve Vile na Štvanici.

 

Konference chce představit smrt v její produktivní, pozitivní podobě a přiblížit, jak velký vliv má na veškerou uměleckou tvorbu i na naše životy. Projekt organizují doktorandi z katedry Elektronické kultury a sémiotiky FHS UK a katedry Kulturálních studií FF JU, kteří sice mají rádi život, ale taky je docela baví smrt.

 

-réz-

 

Předprodej: https://goout.cz/cs/kluby/experimentalni-prostor-nod/n/

 

Info: https://www.facebook.com/events/1695845043990894/