Redakce

Vydáváme kulturní magazín Lógr, protože je to potřeba.

Moderně, lehce a s humorem.

 

Náš časopis vychází jednou za čtvrt roku už od podzimu 2010. Tehdy jsme jako parta nadšenců, co miluje knížky, chtěli začít s něčím, co nám samotným chybělo – časopisem o kultuře, který by mluvil normálním jazykem a sledoval to, co nás (a doufáme, že i vás) zajímá.

 

Jakub Pavlovský, šéfredaktor
Vystudoval žurnalistiku a říkal si, že novinařinu stejně dělat nebude. Ale pak přišel Lógr a možnost využít všeho, co se naučil. I když to samozřejmě v praxi vypadá úplně jinak. Ve volném čase se kromě vedení redakce rád obklopuje dobrou literaturou, chutnou kávou, sympatickými muži a fast foodem. Jo a taky se rád fotí v tureckém sedu při čtení knih.

jakub@logrmagazin.cz

 

Denisa Goldmannová, editorka
Má ráda knížky, filmy i seriály. Ale je toho tolik, že těžko říct, jestli se v tom ještě vůbec vyzná. Od té doby, co pracuje na rozšiřování rodiny, toho už tolik nenapíše, o to víc ostatní v redakci komanduje.

denisa@logrmagazin.cz

 

Kateřina Kubová, editorka
Kromě občasných hypochondrických záchvatů se pořád směje. Má ráda vepřo-knedlo a svíčkovou se šesti, ale díky běhání to na ní není vůbec znát. Pracuje v reklamce, ale zatím to na ní nezanechalo žádné stopy.

kacka@logrmagazin.cz

 

Jirka Andrs zástupuje v redakci Centrum pro studium populární kultury, vede rubriku Nad věcí. Studuje historii na FF UK, se zaměřením na hudební subkultury v období normalizace. Pokud mu zbyde nějaký volný čas, s chutí jej dělí mezi zahrádkaření, vodáctví a DJování.

 

Dáša Beníšková, PR, sloupkařka
Má ráda muže s knírem, nade vše miluje sama sebe, svíčkovou, Škvoreckého, svou sestru a únětické pivo. Její maminka z ní chce mít spisovatelku, ona by raději celý život zkoumala, zdali je lepší sex, jídlo či spánek. Ale prý se to nevylučuje.

 

Marek Dobrý, redaktor, moderátor, PR
Je to redakční playboy, ale brání se tomu. Tvrdí také, že knihám nerozumí, jen o nich píše. V profesním světe prohlubuje své PR znalosti. Až je dostatečně okouká, bude Lógr světoznámý. Jeho vzorem je Woody Allen a Xena.

marek@logrmagazin.cz

 

Jakub Goldmann, redaktor, sazeč, fotograf
Ze všeho nejraději čte a knihami systematicky zaplňuje svůj pražský byt i venkovské sídlo – mezi jeho oblíbence patří Karel Misař nebo Egon Hostovský. Ve své domácí sbírce je pyšný hlavně na svou muklovskou, exilovou a polární řadu.

 

Dominik Melichar vede literární rubriku
Stránky Lógru plní zejména svým seriálem Ze současné české poezie. Sám sbírku básní vydal. Je též přispěvatelem revue Souvislosti a blogu Divadelních novin.

 

Dr. Stefan Segi se zaměřuje na komiks a populární kulturu obecně. Pracuje v Ústavu pro českou literaturu AV ČR.  Sociální sítě považuje za svou zhoubu, a tak jej zastihnete jen na mailu.

stefan@logrmagazin.cz

 

Alena Brunhilda Oswaldová ve dne stratéžka, v noci ilustrátorka
Designuje digitální strategie a ilustruje příběhy i knižní obálky. Až bude velká, nakreslí si celou knihu.  

 

David Švejda, ilustrátor
David má rád komiksy, maluje, kreslí a sbírá lego. Živí se jako počítačový grafik a ilustrátor. Mezi jeho oblíbence patří Joe Sacco, Guy Delisle, Kája Saudek.